QR Code Business Card

Pixel MAGO speedlite

Spoločnosť PIXEL zaslala novinku, ktorá sa volá MAGO speedlite. Možno sa pýtate, čo je na tomto blesku špeciálne.  Blesk obsahuje dve LED diódy, ktoré nájdu svoje miesto pri natáčaní videa a nielen tam. Poďme sa detailnejšie pozrieť na tento typ blesku.

Základné vlastnosti blesku

•Smerové čislo  65 (Iso-100, 200mm)

•Zoom hlava Auto/Manual 20–200mm

•TTL/M/Multi

• HSS 1/8000

•Wireless Flash Master/Slave

•PC sync

•USB port na update FW

•cca 4sec na plny vykon

•150 zábleskov na plný výkon

Viac infa na stránke výrobcu.

K blesku štandardne výrobca pribalí mäkký obal a plastový difúzor.

predokzadok

Technické vyhotovenie

Čo sa týka vyhotovenia, dovolím si tento blesk porovnať s originál Canonom 580 EXII. Nebudem chodiť dlho okolo horúcej kaše, ale blesku nemám v zásade čo vytknúť. Plasty sú veľmi kvalitné a pogumované tlačítka rovnako príjemné na ovládanie. Vzadu nájdeme displej, ktorý je jasne čitateľný. Samotné tlačítko na zapnutie má 3 polohy ON/OFF a LOCK, ja osobne tento systém nevyužívam ale určite si nájde svojich priaznivcov.

boky

Samotnú hlavu môžeme nakláňať v rozsahu -7 až 90 hore dole a 180 doprava a doľava. Na tento pohyb nepotrebujete stláčať poistku , čo veľmi oceňujem. Hlava disponuje už klasicky difúzorom a malou odrazkou. V dnešnej dobe blesky disponujú usb portom, cez ktorý môžeme nahrať nový firmware. Túto možnosť má aj Mango blesk, ocenia ju najmä ľudia pri kúpe nového fotoaparátu, kedy update firmware zaručí 100% kompatibilitu s daným modelom. Okrem tohto portu tu nájdeme PC sync a konektor na batériový pack .

IMG_8934

Ako som spomínal, tento blesk disponuje LED svetlom (dve diódy). Dovolím si povedať, že je to jeho veľká prednosť z dôvodu využitia pri natáčaní videa s DSLR alebo ako pomocné zaostrovacie svetielko. LED svetlo zapnete veľmi jednoducho zatlačením tlačidla na ľavej strane. Na display sa zobrazí indikátor LED. V tomto režime nefunguje blýskanie, čo by sa mohlo v niektorých situáciách hodiť. Napríklad ako modelovacie svetlo. Samotný LED panel štandardne disponuje malým difúzorom, ktorý podľa potreby môžeme dať dolu. IMG_8925

Ovládanie

Ovládanie celého blesku je veľmi intuitívne. Jediná vec, na ktorú som si musel zvyknúť je zmena výkonu – ten meníme tak,  že zatlačíme tlačítko pod displejom a potočíme otočným voličom. Osobne by som račej zatlačil stredové tlačítko (OK) na blesku a potočením menil výkon . Ale táto vec je len sila zvyku. Na druhej strane som si veľmi rýchlo zvykol na funkciu beep (kedy blesk zvukovo signalizuje stav nabitia – pripravenosti) Samozrejmosťou je TTL režim Manuálny režim a Stroboskopický režim. TTL meranie fungovalo spoľahlivo na testovacom fotoaparáte Canon 5dmk3 a na Canon 40d. Väčšinu času som používal manuálny režim, ktorý je najspoľahlivejší pre moje použitie.

IMG_8950

cas 1/30 f2 iso 200 s nasadeným difúzorom

IMG_8951

cas 1/30 f2 iso 200 bez difúzoru

Použivanie Blesk som používal s odpaľovačmi Pixel King, ktoré podporujú HSS a ovládanie z tela fotoaparátu. Blesk spolupracuje veľmi dobre a nezaznamenal som žiadny problém s nastavovaním výkonu. Malý problém nastal pri nastavovaní zoomu hlavy, keďže fotoaparát dokázal nastaviť zoom maximálne na 120mm a nie 200. Predpokladám, že tento problém sa vyrieši novým FW blesku a Pixel Kingu.   Záver Myslím si, že tento blesk je veľmi zaujímavý produktom na trhu kvôli LED svetlu, ktoré pomôže v každej situácii. Po rozbalení produktu som bol veľmi milo prekvapený z kvality vyhotovenia a z funkčnosti. Zariadenie je moderné a funguje spoľahlivo, preto odporúčam tento blesk pre nadšených amatérov ale aj pre profesionálne použitie.  Záverom by som sa chcel poďakovať PIXEL za zapožičanie blesku na test. Dúfam, že po dlhodobejšom používaní pridám update o fungovaní a muchách blesku.

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *