QR Code Business Card

Gopro Hero4 Session

Nie je to tak dávno, čo firma Gopro vydala novú kameru s označením Hero 4 SESSION. Okamžite ma tento nový koncept zaujal, a preto som sa rozhodol ju vyskúšať.


DSC_7975 Nová Gopro má úplne iný tvar ako všetky ostatné dostupné modely. Kamera má tvar kocky cca 3,5cm a disponuje jedným hlavným tlačítkom, led displejom a wifi tlačítkom. Možno sa pýtate, kde je klasický vodotesný obal? Ten ku kamere nedostanete, pretože kamera je vodotesná aj bez obalu. DSC_7977 Technická špecifikácia: Video rozlíšenie :

  • 1440p
  • 1080p/ SuperView
  • 960p
  • 720p/ SuperView

Foto:

  • 8mpx ,wide
  • 5mpx ,medium

Kompletnú technickú špecifikáciu nájdete TU  DSC_7980     Ku kamere dostanete nový guľový držiak, ktorý umožní kameru natočiť tým správnym smerom. Tento držiak je skutočne prepracovaný, no čo na ňom najviac oceňujem je to, že vám už nikdy nevypadne matica, ktorá je tu pripevnená napevno. (konrétne tento problém som na mojom gopro príslušenstve vyriešil zalepením matiek) DSC_7996 DSC_7998 Samotné ovládanie gopro je veľmi jednoduché : stačí zatlačiť červené tlačítko, kamera sa zapne a automaticky začne nahrávať video. Ak podržíme červené tlačítko cca 3 sekundy, kamera začne automaticky fotiť v timelapse mode. Ak chcete zmeniť nastavenia, či už kvality videa alebo fotografií musíte kameru pripojiť k smartfónu a cez gopro aplikáciu sa dostanete do menu a nastavení, alebo je tu druhá možnosť – pripojiť kameru ku gopro remote. Ak máte nastavené všetko podľa vlastnej potreby, tak stačí spustiť nahrávanie. M_S_7971 1 Nová gopro sa mi páči hlavne kvôli svojej veľkosti a faktu, že nemusím používať obal, ktorý je príliš veľký. Samotnú gopro si môžem zobrať do vrecka a kedykoľvek natáčať.  Dovolím si tvrdiť, že toto je prvá gopro kamera, ktorá sa dá pripevniť k prilbe nielen zvrchu ale aj zboku. Každý,  kto mal staršiu gopro na hlave, mi určite dá za pravdu, že jej záťaž bolo cítiť.

DCIM101GOPRO

Testovacia fotografia z Gopro Hero4 Session

Nepáči sa mi riešenie ovládania menu, ktoré je dostupné iba cez aplikáciu alebo remote. Čo mi ale prekáža viac je to, že gopro trvá cca 4 sekundy, kým sa spustí a začne natáčať alebo fotiť. Myslím si, že tento problém bude gopro riešiť softwérom. Displej je veľmi dobre čitateľný na slnku a oceňujem automatické vypnutie po natáčaní, ktoré šetrí batériu. Určite sa potešia aj ľudia, ktorí používajú gopro na dronoch, kedže Hero4 Session je rozmerovo menšia a ľahšia, umožní to lietanie s dronom a gopro dlhšie na väčšie vzdialenosti.

DCIM101GOPRO

Pri dobrom svetle sú fotky naozaj parádne

Na záver ostáva otázka, pre koho je nová Gopro? Podľa môjho názoru, je nová Gopro určená pre ľudí či už športovcov, ktorí nechcú zbytočne riešiť nastavenia. Taktiež ju odporúčam blogerom, kedže je malá a môžu ju zobrať kdekoľvek, pretože zvuk z nej je dostačujúci. Kvalita výstupu je výborná a ak budeme naše videa zdieľať na youtube, tak nieje o čom premýšľať. Ale ak hladáte odolnú kameru ktorá má kvalitnejší obraz určite siahnite po Gopro Hero 4 black/silver. Teraz stačí len stlačiť červené tlačítko a just go!.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *