QR Code Business Card

Fuji Instax Share SP-1

Nieje tomu až tak dávno kedy sme si skúsili tlačiť fotografie z mobilného telefónu. Dneska sa pozrieme na ďalšiu možnosť ako vytlačit fotografie z telefónu.

 

Fuji SHARE SP-1 je veľmi malá kompaktná tlačiareň (10x12cm) ktorá tlačí na instantné filmy (velkosť cca vizitky). Celá tlačiaren funguje na batérie CR2 a zvládne vytlačit okolo 100 fotiek. Alebo máte možnost pripojiť ju na adaptér a tlačit neobmedzene.

DSCF0012

Ovládanie je veľmi intuitívne a kedže tlačiaren má dve tlačidlá dokáže ju ovládať aj dieťa. Celé nastavovanie a tlačenie robíme cez smartphone alebo tablet. Fuji má pre túto tlačiaren software ktorý je len na iOS a Android.

Photo 17-07-14 08 35 48

Samotné tlačenie v praxy funguje následovne : Zapnete tlačiaren ktorá si sama vytvorý wifi sieť na ktorú sa pripojíme pomocou nášho smartphone/tabletu.

Photo 17-07-14 08 36 57

 

Spustíme aplikáciu  kde máme rôzne možnosti výberu našej fotky. Môžeme vybrať fotky priamo z facebooku, instagramu alebo z telefónu.Samotné fotky možeme pred tlačou editovať v aplikacií ktorá disponuje 4 filtramy. Ak sme spokoný pošleme fotku na tlač.

DSCF0005Tlačiaren signalizuje príjem fotky blikaním zelenej pozdĺžnej led diódy a za pár sekúnd vylezie fotka.

DSCF0007

 

A práve teraz sa začne táto prenosná tlačiaren odlíšovať od klasických tlačiarní. Pozorovanie procesu vyvolávania fotografie prináša usmev na tvári. Toto prekvapenie z toho “ako to víde” zažijeme pri každom výtlačku kedže žiadne dve fotky nebudú rovnaké.

 

DSCF0028

Možno sa pýtate v čom je toto zariadenie dobré a zaujímavé? Podľa môjho názoru je tento produkt dobrý v rámci oživenia možností prezentácie fotografa napríklad na svadbe može tlačit takéto malé fotky ktoré si môžu hostia zobrať prilepiť na stenu alebo spraviť koláž a podobne.

Na záver by som len chcel povedať že je to veľmi zaujímavá “hračka” a ak ste o nej uvažovali tak ju môžem len odporučiť.

Viac informacií nájdete na stránke Fujifilm.sk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *