QR Code Business Card

wifi pre kazdy fotoaparat-Eyefi mobiPRO SDHC

V dnešnej dobe internetu a technológií nie je žiadna novinka mať wifi priamo vo fotoaparáte. Ale čo ak vlastníte profi fotoaparát, ktorý nedisponuje wifi? (je veľmi smutné, že nižšie rady fotoaparátov majú wifi zabudované priamo v tele).

Existuje jedno veľmi elegantné riešenie na prenos fotiek z fotoaparátu do počítača alebo tabletu/telefónu. Volá sa eyefi mobiPRO.

_S__1166

Ide o SD kartu, ktorá dokáže vytvoriť wifi hotspot, na ktorý sa dá následne pripojiť zariadenie – napríklad telefón. (túto možnosť som používal každodenne).

_S__1174

V balení nájdete samotnú eyefi kartu, SD čítačku kariet a kartičku s kódom.

Povedzme si teda o tom, ako vlastne táto karta funguje.

Kartu treba nastaviť cez počítač/telefón, kde si užívateľ môže nastaviť, v akom móde bude karta fungovať. Karta sa dokáže pripojiť na domácu wifi sieť alebo môže fungovať ako hotspot (karta vytvorí svoju vlastnú sieť, na ktorú sa pripájame).

_S__1177

Nastavenie je celkom jednoduché a po pár kliknutiach môžeme začať fotiť. Fotografie sa nám pomocou príslušnej aplikácie nahrávajú do zariadenia.

IMG_8984

V tomto prípade majú veľkú výhodu užívatelia programu Lightroom, ktorí môžu nafotené fotky priamo importovať do katalógu, ktorý vedia neskôr upraviť v počítači. Hlavná výhoda tejto karty je to, že podporuje formát RAW. Osobne prenášam do telefónu fotky 5.5MP JPEG, ktoré následne upravujem v Lightroome na telefóne.

IMG_8991

Táto karta má veľký význam hlavne pre fotografov, ktorí chcú mať svoje fotky priamo v telefóne, poprípade ich plánujú dať okamžite na web. Ďalšia výhoda pri fotení je tá, že klient môže okamžite vidieť náhľad bez toho, aby musel čakať na kartu z fotoaparátu.


Rýchlosť prenosu je podľa môjho názoru veľmi dobrá, kartu používam už pár mesiacov a nemal som žiadny problém s prenosom do akéhokoľvek zariadenia. Ku karte dostanete aj ročné predplatné cloud uložiska, na ktoré dokáže karta po pripojení na wifi nahrávať vaše fotografie. Osobne túto funkciu nevyužívam.

Viac informácií o karte nájdete TU, zakúpiť sa dá napríklad TU za cenu necelých 80

Kartu používam na DSLR aj na kompakte.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *