QR Code Business Card

Filtre- 84,5mm BASIC line

Balenie

Rada filtrov BASIC je veľmi podobná rade Classic, čo sa ale zmenilo je ďalší papierový obal na filter kôli zvýšenej ochrane voči poškriabaniu. Celkový dojem je viac než dobrý ale poďme na samotné filtre.

IMG_5928

Filtre 84.5mm Basic line

Z obalu sme sa nedozvedeli z akého matariálu sú filtre vyrobené ale predpokládame že táto rada Basic ako už samotný názov nahovára budú vyrobené z lacnejšieho materiálu ako vyššie rady. Na samotnom filtry už nieje popisná nálepka ako na rade Classic. V podstate sú skoro totožné s vyššou radou až na pár spomenutých maličkostí.

IMG_5924

Najväčší rozdiel však uvidíte v cene fitrov. Ako už bolo spomenuté budú vyrobené z lacnejšieho materiálu to však hneď neznamená zhoršené optické vlastnosti. Rozdiel bude možno skôr v zmenšenej odolnosti voči poškiabaniu. To je ale tiež otázne a ukáže to až čas a dlhodobé používanie keďže počas nášho testu sme pri bežnom zaobchádzaní nezaznamenali nejakú výraznu náchylnosť filtrov na poškriabanie. Náchylné sú na zašpinenie alebo nachytanie odtlačkov prstov ale to je uplne normálna vec pri všetých filtrov. Ale stačí jemná handrička a problem je vyriešený.

IMG_5920

 

Filtre majú štandardný tvar 84.5mm x 100mm sú kompatibilné s držiakom typu P. Predávajú sa v rôzne farebne ale aj ND variácie. A práve neutrálnost ND filtrov nás zaujímala.

 

 

 

5D3L2394_1

Fotka bez filtrov

 

Náš názor:

 

Švaco: Ako som už spomínal v predošlej recenzií nepovažujem sa za primárne krajinkárskeho fotografa ale tieto filtre rád použijem aj som používal radu Classic celý rok v zahraničí kedy som natáčal a fotografoval . Preto som milo prekvapený z lacnejšej verzie s ktorou dosiahnete veľmi dobré výsledky. Určite by som sa nebál kombinovať napríklad ND filtre vyššej rady s farebnými filtrami rady Classic.

 

Mojím obľubeným filtrom je medium antique ktorý nemôže chýbať v brašni s fotoaparátom. Dodá krásny nádych východom/západom slnka. ND filtre sme použili aj pri natáčaní našich epizód.

Rád by som zdôraznil cenu filtra za kus je XY eur, ktorá je bezkonkurenčná za ručne vyrobený výrobok ktorý je naozaj funkčný a pomože Vám vyfotografovať lepšie fotografie.

 

Ešte by som na záver rád porovnal Clasic a Basic radu, tieto Basic filtre su z flexibilnejšieho materiálu čo niekedy môže byť aj výhoda.

Filtre osobne odporúčam každemu fotografovy bez rozdielu čo fotografuje. Či už šport ,svadby, krajinku alebo natáča video.

 

Erik – Veľmi vítam krok firmy spraviť  lacnejšiu variantu filtrov a tak viac rozšíriť používanie filtrov medzi bežných fotografov. Cenová politika je veľmi dobrá a za utratené peniaze stále dostávate veľa muziky a myslím že budete spokojný.

 

Teraz je ten správny čas aby použili filtre aj tí čo doteraz váhali s kúpou. Lacnejšia varianta je stále dosť kvalitná aby nekazila dobré meno firmy a uspokojila i náročnejších používateľov. Treba skúsiť kúpiť,vyskúšať a uvídite sami či ste s používaním tychto filtrov spokojný a prípadne siahnúť neskôr aj po vyššej rade. Počas testu nám filtre dobre poslúžili a spokojný sme boli aj s farebnou neutralitou filtrov.

Ja som už len zvedavý čim nás firma prekvapí nabúduce.

 

Viac o filtroch nájdete na oficiálnom webe výrobcu – 84dot5mm.com

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *