QR Code Business Card

15.Epizóda- Protisvetlo

Už dlho som nevymenil pozíciu kameramana  preto v tejto epízóde budem pred objektívom kamery ja.  Vybrali sme sa teda von fotiť v protisvetle.Ako určite viete protisvetlo nám dá specifickú atmosféru na fotke.

Čo sa tyka nastavenia fotoaparátu fotim na manuálnom režime M. Smozrejme  kludne použite  poloautomatiku . Fotil som na nízkych clonách (f1.4-2.8) . Ak máte menej kvalitný objektív budú vznikat “prasiatka” odlesky ktoré možu  byť nežiadúce ale to už záleží od vášho vkusu. Ja ich celkom môžem.

Pri samotnom fotografovaní autofokus bude mať veľký problém preto si zacloníme (zakrijeme) slnko rukou .Tento postup je ukázaný vo videu hore.

Ako prvé skúsime odfotiť modelku bez akejkoľvek odrazky,blesku…

Na fotke je silné protisvetlo a myslím si že tvár modelky je bez svetla preto pridám odrazku. Konečne mám použitelne svetlo a to len za použitia odrazky.

Ak sa vám zdá protisvetlo príliš silne a chceli by ste pozadie mať podexponované vyťiahnite z brašne blesk (ak máte CTO filter určite ho použite) ktorý možem použiť  napriamo alebo cez dáždnik alebo iný modifikátor je to na vás čo použijete.

(1/5000 , f1.4 | tento extrém môžete dosiahnuť pomocou odpaľovaču Piexel King)

Osobne sa mi tento štýl nepáči račej mám fotky s odrazkou (Na tejto fotke je vidieť nedostačujúci výkon externého blesku,a celkom tvrdé svetlo.)

Nie vždy nám počasie praje preto vyťiahnite ešte jeden blesk plus farebný filter ktorým si spravíme vlastné slnko. Takto jednoducho s dajú odfotografovať fotky v protisvetle aj ked je zamračené . V 13 epizóde Erik pracuje tiež s protisvetlom.

A na záver by som povedal že je otázkou vkusu aké fotografie idete robiť podla toho použite vnodnú techniku. Mne osobne sa páčia fotky  s odrazkou viac ako s bleskom .

A aby som nezabudol protisvetlo  sa použiva aj v atelieri a to na oddelenie foteného objektu od pozadia to sme ukázali v 12 epizóde.

Jedna backstage-ová

Dúfam že sme vás trošku inšpirovali .

6 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *